Trolejbusy v Praze

 

 

 

 

Trolejbusy v Praze dříve

 

Trolejbusy jinde

 

Návrat trolejbusů do Prahy

 

Kolejová doprava

 

Dění v Praze a okolí

 

Web

 

Kontaktní informace

www.trolejbusyvpraze.net

Vytváří:   
Antar       
od roku 2007 

mail:  
antar@trolejbusyvpraze.net

 

 

 

 

Technické informace

Kliknutím na červenožluté záhlaví
"Trolejbusy v Praze"
se vždy dostanete na úvodní stranu.

 

 

 

 

Externí odkazy

 

 

 

Trolejbusové události v Praze 

Linka 58 obsluhována dvěma trolejbusy. Derniéra vozu SOR TNB 12 Acumario.

26. a 27. 5. 2018

 

Následující fotoreportáž je z 27. 5. 2018. Poprvé se v Praze v tomto víkendu jezdilo na lince 58 s cestujícími v 30minutovém intervalu, kdy provoz zajišťovaly oba vozy, které jsou v Praze na testování. SOR TNB 12 Acumario a Škoda 30 Tr SOR. Pro Acumario to byly poslední dny provozu v Praze, protože mu skončila zápůjčka a vůz se vrací zpět výrobci. V dalších zkouškách bude pokračováno již jen s bílým vozem Škoda 30 Tr SOR, který přece jen vykazuje o dost lepší jízdní vlastnostI. Ale Acumario se zapíše do historie, protože to bylo první moderní vozidlo,  kterým byl v Praze zahájen obnovený provoz trolejbusů.  Ovšem je pravděpodobné, že další typy zkušebních trolejbusů budou v dohledné době následovat.

 

 


Škoda 30 Tr SOR v obou směrech jízdy v trolejovém úseku pod lesem v Prosecké ulici.

 


Acumario v Prosecké ulici. Vlevo směřuje pod trolejí na Palmovku, vpravo při odjezdu ze zastávky Kelerka najíždí na nejprudší stoupání, které zdolává bez troleje.

 


A ještě dva záběry vozu Acumario na Kelerce při jeho derniéře, pod trolejí i bez ní. 

 


Rušno v dobíjecí stanici. Když jeden trolejbus jel svoje kolo s cestujícími do Letňan a zpět, druhý mezitím stál na Palmovce pod dobíjecí trolejí a nabíjel se. Stíhalo se to prakticky přesně.

 


Pohled na oba trolejbusy v prostoru obratiště Palmovka.Došlo i na dohodnuté pózování před fotografy na odstavné ploše terminálu MHD Palmovka.


A ještě jeden záběr z tratě, který potěší hlavně ekology. Kolem sloupů na Prosecké nám to začíná pěkně a barevně kvést...

 

 


 

Poslední aktualizace 4. 6. 2018.

NAHORU